Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Плугатарська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04528749) був реорганізований і увійшов до складу Біловодської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Плугатар
Біловодський район, Луганська область

Історія села

На крайньому сході України за 20 кілометрів на північний схід від Біловодська на межі з Міловським районом розташувалися землі Плугатарської сільської ради. На цій землі знаходяться села: Плугатар, так названий бо першими поселенцями були плугатарі; Новоспасівка, яка була заснована на велике свято Спаса, та Узлісся, бо село розташоване недалеко від дубової та липової балки.

Під час Столипінської аграрної реформи в 1908 році відбувалося розшарування селянства і жителі Біловодська та навколишніх сіл одержували наділи землі в безкрайньому степу з родючими землями. Так з’явилися перші жителі сучасного Плугатаря та Новоспасівки.

У вересні 1932 року на базі трьох сіл Плугатар, Новоспасівка та Узлісся було організовано кінний завод № 87 імені Петровського. Це був ремонтний завод. Частина коней була одержана від Деркульського та Новолимарівського кінних заводів, а частина була завезена з Криму. Це були покалічені та хворі скакові коні, яких тут лікували та відправляли в армію. Їх налічувалось більш ніж 1000 голів і в народі їх називали кримськими. Також на території цих сіл розводили грубошерстих овець, кількість яких складала близько 2000 голів. Щоб прогодувати худобу люди почали розорювати цілинні землі. Сіяли пшеницю, овес, ячмінь для корму худоби. Всі інші землі були під пасовищами та сінокосами.

З кінця 1936 року почала надходити нова техніка. З великим ентузіазмом працювали люди. Становиться все активнішим трудове та політичне життя селян.

В 1937 році в селі Плугатар була збудована семирічна школа

Під час Великої Вітчизняної війни всі чоловіки стали на захист Батьківщини. На місце чоловіків стали жінки, молоді дівчата віком від 17 до 19 років, підлітки. Вони сіли за кермо тракторів, щоб забезпечувати фронт всім необхідним. За самовіддану працю в тилу в період війни всі дівчата та жінки, які працювали, були нагороджені медалями «За доблесний труд». У грудні 1942 та січні 1943 років під селом Новоспасівка велися жорстокі, запеклі бої. Багато жителів-фронтовиків залишилися навічно лежати на полях кривавої війни. Не повернулися додому 67 чоловік. Багато тяжко поранених захисників повернулися додому інвалідами. В пам'ять про загиблих солдат в 1977 році в селі відбулася знаменна подія – відкриття пам’ятника Воїну-Визволителю. Праворуч від пам’ятника - братська могила, в якій поховано 63 воїна.

Після закінчення війни почалася відбудова і будівництво нового життя.

З першого січня 1954 року кінний завод був перетворений в радгосп «Новоспасівський». Коні були передані іншим кінним заводам. Жителі радгоспу «Новоспасівський» займалися розведенням великої рогатої худоби, свиней, овець, вирощують зернові культури.

В період з 1976 -1993 рік будуються нові вулиці: Молодіжна, Калініна, Гагаріна .

Люди приймають активну участь у культурному житті села. Тут живе дуже багато талановитих учасників художньої самодіяльності.

У 1996 році радгосп «Новоспасівський» реорганізували в КСП «Новоспасівське». А коли почалася земельна реформа в 1998 році почалося розпаювання земель. Велике багатогалузеве колективне сільськогосподарське підприємство «Новоспасівське» перестало існувати. З’явилися нові форми господарювання: ТОВ Агрофірма «Нива», ПАФ «Плугатар», ПАФ «Клас», ПАФ «Колос», ПАФ « Світанок», МПП «Агро», ФГ «Капітал». Ці господарства орендують землю у селян.

У 2005 році були повністю газифіковані села Плугатар та Новоспасівка. А в 2008 – Узлісся. На сьогоднішній день на території Плугатарської сільської ради на належному рівні працюють заклади медицини, торгівлі. У селі Плугатар є гарний сучасний дитячий садок та середня школа.

Живуть в селах чимало хороших господарів, народних умільців, які споконвіку невтомною працею прославляють свою малу Батьківщину.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua